نفت
 
اخبار نفت و انعكاس مشكلات پرسنل نفت nafti.blogfa.com
Google

در اين وبلاگ
اعلام روند تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی نفت



امور طرح‌ها و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت، شرایط کاری و مزایای فارغ‌التحصیلان ممتاز شاغل در صنعت نفت و روند قانونی تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد مدت معین به رسمی را تشریح کرد.

به گزارش پانا نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، محمد صفار زاده درخصوص امکان اختصاص کمک هزینه تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان ممتازان دانشگاه‌ها، تاکید کرد: در این رابطه دستورالعمل و مقرراتی وجود ندارد.

وی در خصوص ضوابط ساعت‌کاری، اضافه‌کاری و گرید کاری افراد نخبه در مقایسه با کارمندان دیگر افزود: بین ساعت کار و اضافه کاری ممتازان با افراد عادی تفاوتی وجود ندارد. فقط انتصاب آنان در برابر سمت‌های سازمانی با افراد عادی اندکی متفاوت است.

به گفته رئیس طرح‌ها و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت، سابقه کار مرتبط با رشته و شغل به مجموع امتیازهای فرد در جلسه مصاحبه افزوده خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کارمندانی که در حین کار ادامه تحصیل داده‌اند و دارای شرایط فارغ‌التحصیلان ممتاز هم هستند، می‌توانند در سامانه ممتازین ثبت‌نام کنند؟ خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل مربوط به ممتازان، کارمندانی که قبل از ابلاغ آخرین دستورالعمل استخدام 12/1389 در صنعت نفت جذب و استخدام شده اند و شرایط ممتازان را براساس دستورالعمل جاری دارند، امکان ثبت نام ایشان در سایت ممتازان وجود ندارد و در صورت ثبت‌نام دعوت به مصاحبه از ادامه روند مربوطه جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.

وی درباره چگونگی اعلام نتایج مصاحبه متقاضیان دعوت شده به مصاحبه یادآوری کرد: نتیجه مصاحبه همه متقاضیان دعوت شده به مصاحبه از طریق سایت، یا از طریق مکاتبه رسمی و یا ایمیل به اطلاع ایشان خواهد رسید.

رئیس طرح‌ها و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت در ادامه تصریح کرد: باتوجه به تعدا زیاد متقاضی و تعداد نیاز محدود، ثبت نام در سامانه فارغ‌التحصیلان ممتاز به منزله "بانک اطلاعات" است و تعهد استخدامی ندارد. همچنین ممکن است متقاضیانی به دلیل تعداد بیشتر از نیاز متقاضی و تعداد محدود نیاز، هیچگاه به جلسه مصاحبه دعوت نشوند.

آزمون‌ استخدامی مسیر تبدیل وضعیت قراردادی به رسمی

صفار زاده در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت نفت برنامه‌ای برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی مدت معین با شماره پرسنلی نفتی دارد؟ تصریح کرد: درحال حاضر براساس دستورالعمل جاری استخدام، نیروهای قرارداد موقت / مدت معین و یا پیمانکاری به منظور تغییر وضعیت به رسمی درصورت واجد شرایط بودن می توانند در آزمون های استخدامی صنعت نفت شرکت کرده و از امتیازهای ویژه بهره مند شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نهادی در وزارت نفت وجود دارد که با بنیاد نخبگان در ارتباط باشد و دانشجویان پسر با مراجعه به این نهاد بتوانند با انجام پروژه تعریف شده توسط این نهاد کسری خدمت سربازی بگیرند؟ گفت: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره تأمین وزارت نفت به نشانی خیابان طالقانی تقاطع ویلای جنوبی ساختمان شهید تندگویان طبقه 7 آقای عبادی مراجعه کنند.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 14 اسفند1390 توسط نفت
خبرخوش سازمان بهداشت‌ودرمان نفت به پیمانکاری‌ها


با همه نیروهای پیمانکاری فوق دیپلم به بالای سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت که مشمول بخشنامه اخیر وزرت نفت باشند تا پایان فروردین ماه 1391 قرارداد کارمدت‌موقت امضا خواهد کرد.

به گزارش پانا نیوز به نقل از سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت، سلمان غلامی رییس امور اداری این سازمان با بیان اینکه مبنای کار در این زمینه عقد قرارداد براساس ماده 49 قانون کار و طرح طبقه‌بندی مشاغل خواهد بود، افزود: براین اساس حقوق و مزایای دریافتی نیروهای مشمول کمتر از دریافتی فعلی نخواهد بود.


وی در خصوص عنوان قرارداد که به شکل قرارداد مدت موقت در بخشنامه وزیر نفت آمده است، توضیح داد: قرارداد کار مدت موقت به نوعی قرارداد کارمدت معین است که تفاوت آن در لزوم وجود سمت‌های سازمانی و پرداخت حقوق و مزایا خواهد بود.


غلامی با اشاره به محدودیت‌های فراوان در زمینه سمت‌های سازمانی و اینکه در پاره‌ای از موارد عدم تطابق شغل و شاغل و شرایط احراز وجود دارد، خاطرنشان کرد: در قراردادهای جدید همکاران بدون قرارگرفتن بر روی سمت سازمانی جذب می‌شوند و بقیه شرایط همانگونه که در نمونه قرارداد ذکرشده شامل دستورالعمل‌های وزارت کار خواهد بود.


برای نیروهای پیمانکاری سمت تعریف می‌شود


به گفته وی در عین حال مقرر شده تا در مرحله بعد از سوی اداره تشکیلات و روشها برای تمامی این همکاران سمت‌های سازمانی ایجاد شده و نیروها بر روی سمت‌های تعریف شده، قرار گیرند.


رییس امور اداری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تعداد نیروهای شاغل پیمانکاری با مدرک فوق دیپلم به بالا را در حدود 1085 نفر اعلام کرد و افزود: تمامی کارکنانی که از تاریخ 1/11/89 در سازمان مشغول بکار شده‌اند شامل این دستورالعمل خواهند شد و به‌زودی اطلاعات آنها در سیستم جامع صنعت نفت تغذیه شده و از فروردین ماه 1391 حقوق و دستمزد خود را به‌طور مستقیم و بدون واسطه دریافت خوهند کرد.


وی در مورد نیروهای دیپلم و پایین‌تر نیز گفت: در حدود 3 هزار نفراز همکاران ما در این رده قرار دارند که آنها نیز به‌زودی در قالب شرکت تعاونی ساماندهی خواهند شد و تا آن زمان ادامه فعالیت آنها به شکل فعلی خواهد بود. همچنین امور حقوقی سازمان به طور جدی پیگیر این موضوع است و بزودی خبرهای خوبی را در این زمینه به اطلاع این دسته از همکاران خواهیم رساند.


غلامی در خصوص سایر کارکنانی که به اشکال مختلف نظیر پرکیس، مشاوره‌ای و حق الزحمه‌‌ای با این سازمان همکاری دارند، توضیح داد: در این زمینه هنوز دستورالعملی به دست ما نرسیده و ادامه همکاری آنها به همان صورت قبل خواهد بود.


وی در ادامه از روسای مراکز بیست گانه سازمان خواست تا هرچه سریعتر مدارک درخواستی و اطلاعات پرسنلی کارکنان را به ستاد سازمان ارسال دارند تا ظرف مدت تعیین شده و قبل از سال با تغذیه اطلاعات همکاران زمینه برای نهایی‌شدن دستورالعل هیات دولت فراهم شود.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 10 اسفند1390 توسط نفت
استخدام همه مقاطع تحصیلی در شرکت پتروشیمی در لرستان


نوشته شده در تاريخ سه شنبه 9 اسفند1390 توسط نفت


سايت استخدامي شركت نفت قطر (Qatar petroleum)

click here


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 3 اسفند1390 توسط نفت
اطلاعیه استخدامی دانشگاه صنعت نفت



دانشگاه صنعت نفت در اطلاعیه‌ای، شرایط جذب تعدادی از فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع دکتری را به‌منظور تکمیل کادر هیأت علمی این دانشگاه اعلام کرد.


به گزارش پانا نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، در اطلاعیه دانشگاه صنعت نفت به‌منظور جذب تعدادی از فارغ‌التحصیلان ممتاز آمده است:


"نظر به نیاز دانشگاه صنعت نفت به جذب تعداد محدودی از فارغ‌التحصیلان ممتاز به منظور تکمیل کادر هیأت علمی در مقطع دکتری در رشته‌های تحصیلی و محل خدمت مندرج در جدول ذیل، به‌این‌وسیله از افراد واجد شرایط دعوت به‌عمل می‌آید تا در صورت تمایل نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند."


علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز به نشانی http://eservice.mop.ir/ مراجعه کنند.


مهندسی نفت – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز

مهندسی برق – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز
مهندسی شیمی – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز
معارف اسلامی – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز
زبان انگلیسی – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز - تهران
فیزیک – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز
زمین شناسی – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز
شیمی – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز
ریاضی – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز - تهران
مهندسی مکانیک – کلیه گرایش ها دانشکده نفت اهواز - آبادان
مهندسی دریا – کلیه گرایش ها دانشکده نفت تهران
حقوق - دانشکده نفت آبادان


نوشته شده در تاريخ سه شنبه 2 اسفند1390 توسط نفت
فال حافظ