نفت
 
اخبار نفت و انعكاس مشكلات پرسنل نفت nafti.blogfa.com
Google

در اين وبلاگ
حقوق معوقه کارکنان شاغل در پارس جنوبی

نفت نیوز: با پیگیری‌های موسی سوری مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس 110 میلیارد تومان حقوق معوقه بیش از 43 هزار نفر از کارکنان و کارگران شاغل در طرح توسعه تمامی فازهای در دست اجرای پارس جنوبی پرداخت شد.

به گزارش پانا نیوز، در ماه‌های اخیرعقب افتادن حقوق کارکنان و کارگران شاغل در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی به یکی از دغدغه های مدیریتی شرکتهای پیمانکاری فعال در این طرحها همچون پتروپارس، اویک، پتروسینا آریا، ایزوایکو، صدرا، مپنا، ایدرو و پتروشهاب تبدیل شده است.

بر این اساس با پیگیری‌های موسی سوری مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و موافقت رستم قاسمی وزیر نفت طرح جدید برای پرداخت به موقع حقوق و مزایای کارکنان شاغل در پارس جنوبی تدوین و اجرایی شده است.

مطابق با این طرح قرار شده است ماهانه حقوق کارکنان پیمانکاری و کارگران شاغل در پروژه‌های پارس جنوبی از صورت وضعیت شرکتهای پیمانکاری تفکیک شود و برای افزایش سطح رضایت مندی کارکنان، مبالغ حقوق به صورت جداگانه توسط شرکت نفت و گاز پارس در اختیار شرکتهای پیمانکاری قرار بگیرد.

از این رو برای دی ماه سالجاری حدود 110 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شرکتهای پیمانکاری اختصاص یافته است.


لیست پرداخت حقوق کارکنان به تفکیک فازهای پارس جنوبی به رح ذیل است:

فاز 13 پارس جنوبی 10 میلیارد تومان

فاز 15 و 16 پارس جنوبی 25 میلیارد تومان

فاز 17 و 18 پارس جنوبی 10 میلیارد تومان

فاز 14 پارس جنوبی 10 میلیارد تومان

فاز 22، 23، 24 پارس جنوبی 25 میلیارد تومان

همچنین برای سایر پیمانکاران و رهبران کنسرسیوم طرحهای توسعه ای پارس جنوبی مبالغی پیش بینی شده است که تمامی این منابع مالی به حساب شرکتها واریز شده است.

همچنین با توافق شرکت نفت و گاز پارس و رهبران کنسرسیوم فازهای مختلف پارس جنوبی مقرر شده است به ترتیب برای هفته اول بهمن و اسفند ماه هم ماهانه حدود 100 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق کارکنان و کارگران شاغل در پارس جنوبی پرداخت شود.

بر اساس آمارهای رسمی در شرایط فعلی بیش از 42 هزار نفر در طرح توسعه فازهای مختلف پارس جنوبی فعالیت می کنند.

گفتنی است، این طرح ابتکاری با حمایت موسی سوری مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و به منظور افزایش رضایت مندی کارکنان و خانواده های این افراد اجرایی شده است.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه 19 دی1390 توسط نفت
رنج‌نامه ۱۰ هزار نفر کارمند قرارداد موقترنج‌نامه ۱۰ هزار نفر کارمند قرارداد موقت 10:37


بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان قرارداد موقت این سازمان که به کارکنان ماده ۲۰ شهرت یافته‌اند در شرایط سخت کاری با اختلاف فاحش در حقوق و مزایای دریافتی، قربانی بی‌عدالتی در نظام اداری حاکم بر این سازمان شده‌اند.


به گزارش پانا نیوز به نقل از نفت نا، درحالی‌که در آیین‌نامه استخدامی سازمان تأمین اجتماعی تأکید شده است که ایجاد حسن‌تفاهم برای شرکت افراد در کوشش جمعی جز از طریق استقرار نظام اداری صحیح و مناسب امکان‌پذیر نیست، بیش از 10 هزار نفر از کارکنان قرارداد موقت این سازمان که به کارکنان ماده 20 شهرت یافته‌اند در شرایط سخت کاری با اختلاف فاحش در حقوق و مزایای دریافتی، قربانی پای لنگ عدالت در نظام اداری حاکم بر این سازمان شده‌اند.


جمعی از کارکنان قرارداد موقت ( ماده 20) سازمان تأمین اجتماعی با ارسال نامه‌ای به نوع قرارداد کار و اختلاف بیش از اندازه میان دریافتی‌های کارکنان پیمانی و رسمی این سازمان با نیروهای قرارداد موقت، اعتراض و خواستار پیگیری و حل این مشکل از سوی شیخ‌الاسلامی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی شده‌اند.


در بخشی از این نامه آمده است: «در شرایطی که بر اساس آیین‌نامه استخدامی این سازمان بیمه‌گر، اصل پرداخت مساوی بر مبنای کار مساوی و بر پایه مناسب‌ترین شیوه‌های علمی و کاربردی، ایجاد رضایت و امنیت شغلی و حفظ و تامین رفاه کارکنان در زمان اشتغال و بازنشستگی است، بیش از 10 هزار نفر از کارکنان این سازمان که هر روز هم‌دوش کارکنان رسمی و پیمانی در جهت دستیابی به اهداف این سازمان زحمت می‌کشند از هیچ یک از اصول عنوان‌شده در این آیین‌نامه استخدامی بهره‌مند نیستند.»ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه 17 دی1390 توسط نفت
اضافه‌کار کارکنان از ساعت 16 به بعد محسوب می‌شود


نفت نیوز: با تصحیح فوق‌العاده‌های کارکنان صنعت نفت که از ابتدای سال جاری محقق شد، هم‌اکنون بیشترین ضریب پرداخت متناسب با سختی کار به کارکنان سکوهای عملیاتی تعلق پیدا کرده است.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اشاره به اینکه با هدف ایجاد عدالت بیشتر در پرداختی‌های کارکنان صنعت نفت، تلاش شده شرایط سختی کار به طور کامل در نظر گرفته شود، اظهار کرد: به‌این ترتیب به‌دلیل سختی کار، بیشترین توجه به کارکنان مناطق عملیاتی بوده است.

'علیرضا میر محمد صادقی' با اشاره به سختی کار، بدی آب و هوا و شرایط ویژه کار در سکوهای عملیاتی تصریح کرد: بنابراین بیشترین ضریب پرداخت به کارکنان روی سکوهای عملیاتی تعلق پیدا کرده است که به‌نظر می‌رسد این اصلاح فوق‌العاده‌ها تاثیر بسزایی در رضایت کارکنان داشته و منجر شده درخواست‌ها برای انتقال از جنوب به مناطق شمالی‌تر کمتر شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: صنعت نفت صنعتی بین‌المللی است که نیروهای کیفی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، به‌همین دلیل افراد در ارتباط با شرکت‌های خارجی مرتبط و یا ارتقاء سطح علمی و تجربی تمایلی ندارند همه عمر کاری خود را در یک شرکت خاص بمانند و به طور طبیعی جابه‌جایی‌هایی انجام خواهند داد.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اشاره به اینکه صنعت نفت صنعتی عملیات محور است، درخصوص افزایش ساعت اداری کارکنان تهران تغییر توضیح داد: باتوجه به اینکه کارکنان این صنعت در مناطق عملیاتی از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر کار می‌کنند، باید بخش ستادی این صنعت به‌مراتب بیشتر در محل کار حضور داشته باشد تا بهتر پشتیبانی کند.

وی با اشاره به اینکه در نتیجه این استدلال وزیر نفت خواستار کسب مجوز افزایش ساعت کاری کارکنان تهران از رئیس‌جمهوری شد، تصریح کرد: ریاست جمهوری نیز ضمن تشکر از این پیشنهاد وزارت نفت با این درخواست موافقت کرد.

میر محمد صادقی با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیز همچون قبل، اضافه‌کار کارکنان از ساعت 16 به بعد محسوب می‌شود، تشریح کرد: درحالی که ساعت کار تا 2.5 بعد از ظهر بود، طبق دستور دولت، اضافه‌کار کارکنان از 16 به بعد محاسبه می‌شد.


نوشته شده در تاريخ شنبه 17 دی1390 توسط نفت
مهاجرت متخصصان از صنعت نفت کاهش یافته است؟

مسئولان وزارت نفت اعلام می کنند: افزایش فوق‌العاده‌ حقوق کارکنان در مناطق عملیاتی مهاجرت متخصصان صنایع نفت و گاز ایران را به خارج از کشور کاهش داده است.


به گزارش خبرنگار پانا نیوز، تخصصی و پیچیده‌ بودن کار در صنعت نفت از یکسو و سختی کار در مناطق عملیاتی از طرفی دیگر موجب شده تا صنعت نفت همواره با معضلی به‌نام ریزش نیروهای باتجربه و جذب متخصصان به شرکت‌های خارجی یا خصوصی روبه‌رو باشد.


به‌طوری که در بسیاری موارد کارکنان تازه‌وارد شرکت‌های نفتی پس از مدتی حضور در مناطق عملیاتی و کسب تجربه‌ لازم، بار سفر را بسته و برای کار در شرکت‌های خارجی مرتبط در کشورهای دیگر همچون قطر و امارات اقدام می‌کنند.


این آمار در برنامه چهارم توسعه نشان می‌دهد در مجموع 15 هزار نفر از صنعت خارج و 18.5 هزار نفر جذب صنعت نفت شده‌اند. از تعداد جذب شده بالغ بر 10 هزار نفر دارای مدرک تحصیلی بالای لیسانس بوده که از این میزان 872 نفر آنها صنعت نفت را ترک کرده و جذب شرکتهای خارجی و خصوصی شده اند.


شرکت‌هایی که در شرایط مساوی کاری، نه‌تنها امکانات بهتری را پیشنهاد می‌کنند، بلکه به گفته برخی کارشناسان، سطح حقوق و دستمزد آنها حداقل چهار تا پنج برابر پرداختی‌های داخل کشور است و این در حالیست که در سال‌های اخیر طرحی با عنوان نظام هماهنگ پرداخت موجب شده بدون توجه به شرایط خاص کار در صنعت نفت و به‌ویژه فشارهای کنونی بر این صنعت که پیشران اقتصاد کشور تلقی می‌شود، کار سخت‌تر از گذشته شده باشد.


به‌دنبال افزایش این نگرانی‌ها بود که از ابتدای امسال معاونت منابع انسانی وزارت نفت دست به تغییراتی اساسی در ضرایب پرداخت و فوق‌العاده‌های کارکنان به‌ویژه در مناطق عملیاتی زد تا با افزایش پرداختی کارکنان، انگیزه کار در مناطق سخت را افزایش دهد.


در این رابطه به‌تازگی معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اشاره به اصلاح فوق‌العاده‌های حقوق کارکنان از افزایش سطح رضایت کارکنان به‌ویژه در مناطق عملیاتی و کاهش درخواست‌ها برای انتقال از جنوب به مناطق شمالی‌تر خبر داده است.


وی با بیان اینکه هم‌ اکنون بیشترین ضریب پرداخت متناسب با سختی کار به کارکنان سکوهای عملیاتی تعلق پیدا کرده است، افزود: با هدف ایجاد عدالت بیشتر در پرداختی‌های کارکنان صنعت نفت، تلاش شده شرایط سختی کار به طور کامل در نظر گرفته شود که به‌این ترتیب به‌دلیل سختی کار، بیشترین توجه به کارکنان مناطق عملیاتی بوده است.


این مقام مسئول با اشاره به سختی کار، بدی آب و هوا و شرایط ویژه کار در سکوهای عملیاتی تصریح کرد: بنابراین بیشترین ضریب پرداخت به کارکنان روی سکوهای عملیاتی تعلق پیدا کرده است که به‌نظر می‌رسد این اصلاح فوق‌العاده‌ها تاثیر بسزایی در کاهش خروج کارکنان داشته است.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه میزان ریزش منابع انسانی در صنعت نفت کشورمان در حد طبیعی قرار دارد، توضیح داد: صنعت نفت صنعتی بین‌المللی است که نیروهای کیفی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، به‌همین دلیل افراد در ارتباط با شرکت‌های خارجی مرتبط و یا ارتقاء سطح علمی و تجربی تمایلی ندارند همه عمر کاری خود را در یک شرکت خاص بمانند و به طور طبیعی جابه‌جایی‌هایی انجام خواهند داد.


معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اشاره به اینکه صنعت نفت صنعتی عملیات محور است، درخصوص افزایش ساعت اداری کارکنان تهران تغییر توضیح داد: باتوجه به اینکه کارکنان این صنعت در مناطق عملیاتی از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر کار می‌کنند، باید بخش ستادی این صنعت به‌مراتب بیشتر در محل کار حضور داشته باشد تا بهتر پشتیبانی کند.


وی با اشاره به اینکه در نتیجه این استدلال وزیر نفت خواستار کسب مجوز افزایش ساعت کاری کارکنان تهران از رئیس‌جمهوری شد، تصریح کرد: ریاست جمهوری نیز ضمن تشکر از این پیشنهاد وزارت نفت با این درخواست موافقت کرد. به این ترتیب وعده ناهار به برنامه روزانه اداره‌های ستادی افزوده شد.


میر محمد صادقی با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیز همچون قبل اضافه‌کار کارکنان از ساعت 16 به بعد محسوب می‌شود، تاکید کرد: درحالی که ساعت کار تا 2.5 بعد از ظهر بود هم طبق دستور دولت، اضافه‌کار کارنان از 16 به بعد محاسبه می‌شد.


نوشته شده در تاريخ شنبه 17 دی1390 توسط نفت

نحوه نگارش رزومه


رزومه متنی است چند صفحه ای حاوی اطلاعات و مشخصات فردی که قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان قرار گرفته و به آنان امکان میدهد تا ارزیابی اولیه ای از توانایی‌های شغلی شما داشته باشند. در واقع رزومه باید تصویری ذهنی از شما و فعالیتهای شغلیتان، به خواننده ارائه کند. از این حیث رزومه جنبه ای تبلیغاتی دارد بدین ترتیب که ویژگیهای مؤثر و مفید خود را در اختیار کارفرما قرار میدهید و به نوعی سعی میکنید تا وی را متقاعد سازید که از بین چندین داوطلب، شما را برای شرکت در مصاحبه انتخاب نماید. رزومه باید به طور مثبتی مهارتها و توانایی‌های شما را نشان دهد. رزومه در عین حال که باید صادقانه باشد، وبایدعاری از تعارفات و شکسته نفسی باشد.

رزومه زندگی نامه، شرح گذشته و یا حال شما نیست (هر چند که قسمت عمده آن مربوط به سوابق کاریتان میشود). اولین هدف رزومه جلب توجه کارفرماست. بنابراین در هر جمله ای که مینویسید باید سعی کنید به نوعی علاقه و توجه خواننده را جلب کنید. یک رزومه خوب میتواند کلید موفقیت شما در امر کاریابی باشد. به آن از دید انجام وظیفه نگاه نکنید.
شیوه‌های متفاوتی برای نگارش رزومه متداول و مرسوم است و هر کس به مقتضای سلیقه و هدفی که از نگارش رزومه دارد ، شیوه خاصی را بر می گزیند . اما به طور کلی اصول و سرفصل بندی عمومی رزومه‌ها به شرح زیر است:

۱- جزئیات شخصی(Personal Details)

اغلب رزومه‌ها با این بخش آغاز می شوند . آن چه می بایست در این بخش ذکر شود شامل نام ، آدرس ، شماره تلفن ، آدرس پست الکترونیک و تاریخ تولد است.


منبع:rdb.irادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه 16 دی1390 توسط نفت
فال حافظ